Sternik motorowodny Zegrze

Zalew Zegrzyński to najbardziej popularny akwen motorowodny w województwie mazowieckim. Co roku tysiące osób mieszkających w Warszawie robi na nim szkolenia motorowodne, aby zdobyć prawko na motorówki i skutery wodne. Patent motorowodny może już zrobić 14-latek.

Polecamy szkoły motorowodne takie jak:

Więcej szkół motorowodnych na tym akwenie znajdziecie w kategorii ogłoszeń https://skipsail.pl/kurs-motorowodny-zegrze/.

Do czego uprawnia patent sternika motorowodnego?

  1. Prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych
  2. Prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

*Osoby w wieku poniżej 16 roku życia mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach motorowych o mocy silnika do 60 kW.

Jeśli planujesz wynająć szybką łódź motorową na wakacje czy wycieczkę, większość firm czarterowych wymaga odpowiedniego patentu od osoby prowadzącej łódź.

Dlaczego warto zrobić patent sternika motorowodnego wydawany przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa wodnego?

  • W wielu krajach prowadzenie łodzi motorowej bez odpowiedniego patentu jest nielegalne. Posiadanie takiego patentu pozwala uniknąć problemów z prawem.
  • Wiedza i umiejętności nabyte podczas kursu i egzaminu na patent sternika motorowodnego zwiększają Twoje kwalifikacje, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo Twojej załogi.

Warto również pamiętać, że żeglarstwo i pływanie łodziami motorowymi mogą być świetnym sposobem na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, relaks i odcięcie się od codziennego zgiełku. Posiadanie patentu sternika motorowodnego pozwala cieszyć się tym w pełni i bez obaw o własne bezpieczeństwo oraz innych uczestników ruchu na wodzie.